چاپ        ارسال به دوست

کمپین روز جهانی بهداشت

 
 
 
 
 
 

ازسال 2005 سازمان بهداشت جهانی شعار مراقبت تمیز مراقبت امن تر را در سرلوحه امور خود قرارداد و بیش از 130 کشور عضو سازمان و کشورهای غیر عضو حمایت خود را برای پیشگیری از عفونت های بیمارستانی اعلام نموده اند و تسهیلاتی را جهت فراهم سازی بهداشت دست ایجاد کردند در حال حاضر تمامی تلاش ها نسبت به حفظ و ارائه اقدامات انجام شده بوده نتیجه ان کاهش بیشتر عفونت های بیمارستانی است.عفونت های مرتیط با مراقبت های بهداشتی درمانی از چالش های بزرگ حوزه سلامت به شمار می آیند. به منظور رویارویی باچنین معضلی جهان می بایست برموردی متمرکز شود که قابل اجرا بوده و بتواند ناجی زندگی بسیاری از افراد باشد. این مورد بهداشت دست است که از ارکان کلیدی ایمنی بیمار از دیدگاه WHO  به حساب می آید.شعار سازمان بهداشت جهانی در سال 2017 مبارزه با مقاومت آنتی بیوتیکی از طریق رعایت بهداشت دست است.هرساله در روز 5 ماه می مصادف با 15اردیبهشت ماه در سراسر جهان این روز گرامی داشته شده و برنامه های متنوعی در مراکز درمانی و جامعه جهت تشویق افراد به رعایت این اقدام بهداشتی صورت می گیرد.

اقدامات انجام شده در این راستا، به شرح ذیل می باشد:

  1. تهیه و گذاشتن بنر روزجهانی شستشوی دست در لابی بیمارستان.
  2. قراردادن پوسترهای مربوط به شعار امسال سازمان بهداشت جهانی در رابطه با شستشوی دست بروی کلیه بردهای بیمارستان(پیشگیری از مقاومت آنتی بیوتیکی باشستشوی دستها)
  3. قراردادن عکس پوسترهای مربوطه جهت آموزش به پرسنل در صفحه کامپیوترهای کل بیمارستان
  4. تهیه محلول های Hand septجیبی جهت شستشوی دست و توزیع در بین کلیه پرسنل درمان و اداری
  5. حضور سوپروایزر آموزشی به همره تیم آموزشی در کلیه بخش های درمان، آزمایشگاه و پذیرش و آموزش در رابطه با شستشوی دست و پرسش و پاسخ از پرسنل و ارائه جوایزی به پرسنل که پاسخگویی بهتری داشتند.
  6. اهداء لوح تقدیر به بخش بلوک زایمان بدلیل بهترین عملکرد در رابطه با رعایت شستشوی دست درسال 1395 و تقدیر و تشکر از کلیه پرسنل آن بخش.
  7. تقدیر و تشکر و اهدا جوایز به سرپرستاران و رابطین کنترل و عفونت

 

 

 
 
 
 


٠٨:٤٣ - پنج شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ١١٢    /    تعداد نمایش : ٣٢٧